Zmiana koloru:

Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Panel administracyjny

 

Zobacz panel administracyjny sklepu!

 

demo.sellsmart.pl/admin

Szybki kontakt

81 555 55 55

kontakt@dosklepu.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

box_1_platnocs.png
box_2_transport.png
box_3_dostawa.png
box_4_zwrot.png

Lista plików

Komentarze

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-01 05:35

 • Dobry partner w biznesie, polecam Obsługa szybka i bezproblemowa.

  Zbigniew, 2014-06-17 15:04

 • Świetne porady dla osób nie mających pojęcia o informatyce. Dzięki!

  Paweł, 2014-06-18 14:36

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-24 18:38

 • Znalazłem odpowiedzi na pytania, które mnie nutrowały.

  Grzesiek, 2014-06-14 17:32

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

a03_5.jpg

\r\n

Ślimaki potrafią być utrapieniem w każdym ogrodzie, a ich licznemu występowaniu sprzyja wilgotna pogoda. Lubują się w liściach wielu roślin, pozostawiając na nich śluzowate ślady i wygryzione dziury. Mogą występować w różnych formach, mieć muszle lub nie. Mogą być duże lub zupełnie malutkie. Jednak każde, bez względu na gatunek, preferują wilgotną i deszczową pogodę oraz wilgotną, żyzną glebę.

\r\n

 

\r\n

Domowe sposoby na ślimaki

\r\n

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z ślimakami. Najskuteczniejszą z nich jest dbanie o porządek w ogrodzie. Regularne koszenie trawy, wyrywanie chwastów i sprzątanie gałęzi pozbawi ślimaki schronienia. Warto również w słoneczne dni lekko przekopywać ziemię, tak aby wydostać ich jaja na zewnątrz. Wykopane jaja szybko wyschną na słońcu i już żaden ślimak się z nich nie wykluje.

\r\n

Jeśli zauważymy szczególnie zainteresowanie ślimaków jakąś rośliną, możemy wysypać wokół niej skorupki z jajek, pył z kominka, trociny lub drobne kamyczki. Stworzy to barierę, przez którą ślimak nie przejdzie bez większych zranień.

\r\n

Ślimaki nie tolerują niektórych roślin. Są to m. in. szałwia lekarska, majeranek, trybula ogrodowa, czosnek, gorczyca i cebula zwyczajna. Dobrym pomysłem będzie obsadzenie grządek jedną z tych roślin.

\r\n

Kolejnym domowym sposobem na ślimaki jest spryskanie roślin rozcieńczoną kawą. Jej aromat nie jest lubiany przez ślmaki.

\r\n

 

\r\n

Pułapki na ślimaki

\r\n

Niezywkle skuteczną pułapką jest pułapka z wykorzystaniem piwa. Ślimaki uwielbiają piwo. W miejscu gdzie żerują zakopujemy słoik z 1/3 nalanego piwa. Ślimaki zwabione jego zapachem będą wpadać do naszej pułapki bez możliwości wyjścia.

\r\n

Innym sposobem jest stworzenie w ogrodzie wilgotnego i zacienionego miejsca. Wkładając tam sałatę zwabimy ślimaki z całego ogrodu, któe następnie możemy zebrać.

\r\n

 

\r\n

Deszczowe dni

\r\n

Wielu ogrodników uważa ten sposób za najskuteczniejszy. Polega on na tym, iż podczas deszczowego, wilgotnego dnia chodzimy po ogrodzie tak długo, aż nie wyzbieramy wszystkich ślimaków. Następnie wywozimy ślimaki gdzieś, gdzie nie będą stanowiły już zagrożenia dla naszego ogrodu. Ważne aby zrobić to w dzień pochmurny i deszczowy, gdyż wówczas najwięcej ślimaków będzie wędrować po naszych roślinach.

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

Pamiętajmy jednak, że ślimaki wcale nie stanowią jedynie zagrożenia i szkody dla naszego ogrodu. W środowisku ślimaki pełnią bardzo ważną rolę, usuwając odpady poprzez zjadanie resztek martwych zwierząt i roślin. Do tego aktywnie uczestniczą w tworzeniu ziemi kompostowej!