Zmiana koloru:

Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Panel administracyjny

 

Zobacz panel administracyjny sklepu!

 

demo.sellsmart.pl/admin

Szybki kontakt

81 555 55 55

kontakt@dosklepu.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

box_1_platnocs.png
box_2_transport.png
box_3_dostawa.png
box_4_zwrot.png

Lista plików

Komentarze

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-01 05:35

 • Dobry partner w biznesie, polecam Obsługa szybka i bezproblemowa.

  Zbigniew, 2014-06-17 15:04

 • Świetne porady dla osób nie mających pojęcia o informatyce. Dzięki!

  Paweł, 2014-06-18 14:36

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-24 18:38

 • Znalazłem odpowiedzi na pytania, które mnie nutrowały.

  Grzesiek, 2014-06-14 17:32

Jak robic dobre zdjęcia?

 aad3070-2.jpg

\r\n

Jak robić dobre zdjęcia?

\r\n

Niemal każdy posiada aparat fotograficzny, czy to zwykły, czy w telefonie. W każdej sytuacji robimy zdjęcia. W domach mamy mnóstwo albumów i jeszcze więcej zdjęć na komputerze. Jednak nie wszystkie fotografie są tak samo dobre. Zatem co różni dobre zdjęcia od zdjęć przeciętnych?

\r\n

Kadrowanie

\r\n

Najczęstszym błędem popełnianym przez amatorów jest stawianie osoby na środku kadru. Wtedy to ona staje się głównym bohaterem zdjęcia i przesłania tło, a wszystkie zrobione przez nas fotki stają się do siebie bardzo podobne. Kiedy kadrujesz postaraj się ustawić się tak, by postać była w jednym z rogów.

\r\n

Światło

\r\n

Najlepsze światło do zdjęć jest popołudniu. Staraj się nie robić zdjęć pod słońce. Wtedy na twarzach postaci pojawią się cienie psujące całe zdjęcie. Podobnie może zdarzyć się, kiedy fotografujemy w palącym słońcu. Wtedy należy użyć lampy błyskowej. Dzięki tej prostej sztuczce można uniknąć cieni na twarzach postaci

\r\n

Obróbka

\r\n

Zdjęcia które zamierzasz umieścić w albumie, czy tez na portalu społecznościowym, najpierw należy obrobić. To oznacza, że powinny zostać przez nas zmienione wymiary tych zdjęć (jeżeli mamy zamiar je wywołać to do wybranego przez nas formatu), koniecznie należy usunąć czerwone oczy i czasami wykadrować zdjęcie.

\r\n

Aparat i ekspozycja

\r\n

Warto zaopatrzyć się w aparat, który będzie umożliwiał manualne ustawianie wszystkich parametrów. Dzięki temu będziemy mieli stu procentową kontrolę nad aparatem i nic nie zostawimy przypadkowi. Największym problemem przy korzystaniu z trybów manualnych będzie poprawne ustawienie ekspozycji na zdjęciu. Pomoże nam w tym tzw. "drabinka ekspozycji" czyli podziałka wyświetlająca się w wizjerze aparatu. Jeśli strzałka na drabince zatrzyma się w okolicach wartości minusowych to zdjęcie będzie niedoświetlone, natomiast jeśli bedzie to wartość większa niż 0 to może się zdarzyć, że zdjęcie będzie zbyt jasne.

\r\n

ISO

\r\n

Ważnym parametrem wpływającym na ekspozycję naszego zdjęcia jest ISO. ISO jest to światłoczułość matrycy, jeśli ustawimy duże wartości ISO np. 3200 to zdjęcie będzie zdecydowanie jaśniejsze niż przy iso 100. Musimy jednak pamiętać, że im większe ISO, tym gorsza jakość zdjęcia, ponieważ narażamy się na tzw "szum" i zdjęcie traci na jakości.

\r\n

Przysłona

\r\n

Ustawienie odpowiedniej przysłony jest bardzo ważne. Wpływa ona zarówno na głębie ostrości jak i na ekspozycję zdjęcia. Przysłona szeroko otwarta np. f2.0, f1.4 przyda się przy fotografii portetowej lub macro. Zdjęcia z szeroko otwartą przysłoną będą miała charakterystycznie rozmyte tło, a także będą sporo jaśniejsze. Natomiast w fotografii krajoobrazowej warto przymknąć przysłone do wartości np. f11, zapewni nam to dużą głębie ostrości, aż po horyzont.