Zmiana koloru:

Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Panel administracyjny

 

Zobacz panel administracyjny sklepu!

 

demo.sellsmart.pl/admin

Szybki kontakt

81 555 55 55

kontakt@dosklepu.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

box_1_platnocs.png
box_2_transport.png
box_3_dostawa.png
box_4_zwrot.png

Lista plików

Komentarze

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-01 05:35

 • Dobry partner w biznesie, polecam Obsługa szybka i bezproblemowa.

  Zbigniew, 2014-06-17 15:04

 • Świetne porady dla osób nie mających pojęcia o informatyce. Dzięki!

  Paweł, 2014-06-18 14:36

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-24 18:38

 • Znalazłem odpowiedzi na pytania, które mnie nutrowały.

  Grzesiek, 2014-06-14 17:32

Na jakim nośniku najlepiej utworzyć kopie zapasową?

 

\r\n

rehbackuprec.jpg

\r\n

Rodzaje nośników zapasowej kopii danych

\r\n

Backup to kopia zapasowa naszych danych. Najczęściej wykorzystują ją firmy, gdzie utrata danych jest dużym problemem. Ale w domu też możemy z niej korzystać. Pytanie jednak, gdzie przechowywać taką kopię? Zalecane jest aby jedna kopia była na komputerze, ale druga powinna znajdować się gdzie indziej, np. na zewnętrznym nośniku, by w razie awarii komputera szybko mieć dostęp do naszych danych. Poniżej prezentujemy kilka typów nośników zapasowych kopii danych.

\r\n

Dysk twardy wewnętrzny

\r\n

Najpojemniejszymi z typowych nośników danych są obecnie dyski twarde wewnętrzne . Jako nośnik danych, charakteryzują się one największą pojemnością, najwyższą wydajnością oraz najlepszą ceną jednego gigabajta danych. Za dyskiem twardym przemawia na pewno jego koszt i niezawodność. Pamiętajmy jednak, że dysk twardy będzie dobrym nośnikiem kopii danych, jeśli po pierwsze: nie będzie to dysk, na którym zainstalowano system operacyjny komputera, po drugie: nie będzie stanowił jedynego nośnika kopii danych, będzie podłączony do innego komputera niż w którym przechowujemy dane oryginalne lub będzie odpowiednio przechowywany poza komputerem i podłączany tylko w razie potrzeby.

\r\n

Dysk twardy zewnętrzny

\r\n

Zewnętrzny dysk twardy to nic innego jak typowy HDD zamknięty w obudowie, który możemy podłączyć do komputera np. za pomocą kabla USB. Dysk zewnętrzny oprócz połączenia z komputerem posiada również własne zasilanie. Dysk zewnętrzny jest droższy od dysku wewnętrznego, ale jego zaletą jest mobilność, czyli łatwo można go podłączać do różnych komputerów. W sklepach możemy kupić „gotowe” dyski zewnętrzne, możemy również do naszego dysku wewnętrznego dokupić odpowiednią obudowę i kable, aby mógł działać jako dysk zewnętrzny.

\r\n

Pamięci FLASH

\r\n

Do pamięci flash zaliczamy przede wszystkim pamięci typu Pendrive, karty pamięci oraz pamięci SSD .
Najpopularniejsze z tej grupy są oczywiście Pendrive’y. Ich pojemność względem dysków HDD jest dużo mniejsza, najczęściej są spotkane o pojemności od 1GB do 64GB. Jak widzimy zmieści się na nich dużo mniej danych. Ich cena, chociaż są tańsze od HDD, to jednak przeliczając koszt 1GB, również wypada niekorzystnie. Zaletą natomiast są minimalne rozmiary (pendrive zmieści się do każdej kieszeni), cicha praca i brak konieczności posiadania zewnętrznego zasilania. Jeśli chodzi o prędkość przesyłania danych mamy teraz do wyboru interfejs USB 2.0 oraz szybszy (ale droższy) interfejs USB 3.0. Dobrej jakości pendrive ma zbliżoną, ale jednak wciąż nie tą samą prędkość przesyłania danych do dysk zewnętrzny pracujący na tym samym interfejsie.

\r\n

Dysk DVD

\r\n

Obecnie jest to chyba najpopularniejszy nośnik zapasowych kopii danych. W porównaniu do dysków CD, dyski DVD mają większa pojemność (standard 4.7, ale są również dostępne płyty 2 warstwowe o podwójnej pojemności) . Są tylko niewiele droższe od nośników CD, więc w porównaniu z nimi bardziej opłacalne. Nagrywają dane jednak wolniej. Poza tym nie różnią się niczym od dysków CD. Są tak samo podatne na zarysowania, mają te same rozmiary i ich trwałość wynosi ok. 5 lat.