Zmiana koloru:

Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Panel administracyjny

 

Zobacz panel administracyjny sklepu!

 

demo.sellsmart.pl/admin

Szybki kontakt

81 555 55 55

kontakt@dosklepu.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

box_1_platnocs.png
box_2_transport.png
box_3_dostawa.png
box_4_zwrot.png

Lista plików

Komentarze

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-01 05:35

 • Dobry partner w biznesie, polecam Obsługa szybka i bezproblemowa.

  Zbigniew, 2014-06-17 15:04

 • Świetne porady dla osób nie mających pojęcia o informatyce. Dzięki!

  Paweł, 2014-06-18 14:36

 • Serdecznie polecam produkt sellsmart firmy LabSQL. Jakosc wykonania jest b.dobra. Goraco polecam!

  Agnieszka, 2014-06-24 18:38

 • Znalazłem odpowiedzi na pytania, które mnie nutrowały.

  Grzesiek, 2014-06-14 17:32

Opony deszczowe. Czy tylko na deszcz?

Opony deszczowe. Czy tylko na deszcz?

\r\n

Strefa klimatyczna, w której znajduje się Polska, obfituje w znaczną ilość dni deszczowych. Dane statystyczne pokazują, że może ich być nawet połowa. Dla tych, którzy chcą czerpać przyjemność z jazdy, połączoną z wysokim poziomem bezpieczeństwa, powstały specjalne opony; opony deszczowe.

\r\n

W ofercie producentów można znaleźć wiele modeli opon, które różnią się od siebie nie tylko parametrami takimi, jak nośność opony czy indeks prędkości.

\r\n

Często różnice w rzeźbie bieżnika przekładają się nie tylko na zachowanie opony w trakcie jazdy ale również mogą wpływać na to, że opona może być używana w pewnych specyficznych warunkach. Przykładem takiej specjalizacji są opony deszczowe.

\r\n

Wbrew obiegowym opiniom, nie są to opony, których zastosowanie uzasadnia jazda w obfitym deszczu. Opony tego typu równie dobrze spisują się na nawierzchni suchej. Przewagą zastosowania opon deszczowych jest fakt, że w trakcie jazdy nie zostaniemy zaskoczeni złymi warunkami na drodze. Ochrona przed aquaplaningiem jaką dają nam te opony sprawia, że wybierając się w dłuższą podróż możemy być spokojni o to, że deszcz lub kałuże nie zatrzymają nas w drodze do celu.

\r\n

Sekretem skuteczności opon deszczowych jest przede wszystkim rzeźba bieżnika. Wzór w kształcie litery V, oraz duża ilość głębokich rowków poprzecznych i obwodowych sprawiają, że woda w sposób niezakłócony „transportowana” jest spod czoła bieżnika. W odprowadzaniu wody niebagatelną rolę odgrywa również głębokość rowków. Im głębsze i szersze rowki tym woda łatwiej i szybciej odprowadzana jest na zewnątrz opony. Najczęściej opony deszczowe są oponami kierunkowymi, zdarza się jednak, iż za oponę deszczową można uznać opony o bieżniku asymetrycznym Kolejną charakterystyczną cechą opon deszczowych jest skład mieszanki, z jakiej została wykonana taka opona. Specyficzny skład mieszanki bogaty w krzemionkę wpływa na zachowanie przyczepności podczas pokonywania przeszkód wodnych.

\r\n

Przykłady opon deszczowych:

\r\n

Vredestein HI-Trac

\r\n

Vredestaein Hi-Trac – specjalista na deszcz. Dzięki wyjątkowej konstrukcji bieżnika, opona Hi-Trac może nosić miano doskonałej opony deszczowej. Nowoczesne wzornictwo, zawierające przeplatające się rowki w kształcie litery V, które w połączeniu z 2 mocnymi rowkami obwodowymi zapewniają szybkie odprowadzenie wody. Mieszanka bieżnika zawiera związek krzemionki High Silica Solution IV, który zapewnia oponie optymalną zdolność do hamowania i maksymalną przyczepność na mokrych nawierzchniach i przy silnym wietrze.

\r\n

Uniroyal RainSport 2

\r\n

Uniroyal RainSport 2 to kolejna odsłona opon deszczowych. Połączenie bezpieczeństwa na mokrych nawierzchniach z doskonałą przyczepnością, zapewniającą pewne prowadzenie i krótką drogę hamowania, pokazuje, że możliwe jest ciągłe udoskonalanie opon deszczowych. Ta najwyższej klasy opona kierunkowa przeznaczona jest dla samochodów klasy średniej i wyższej, dla aut z mocnymi silnikami oraz tuningowanych.

\r\n

Uniroyal RainExpert

\r\n

Opony Uniroyal RainExpert proponują kierowcom więcej niż kiedykolwiek przedtem: o 5 procent zwiększoną odporność na aquaplaning, 3 procentowe ograniczenie drogi hamowania i 5-procentowy wzrost przebiegów eksploatacyjnych.

\r\n

Projektant opony Jürgen Brockmann wyposażył nowy model RainExpert w hydrodynamiczny bieżnik o rozlokowanym kierunkowo, spójnym wzorze w kształcie litery V. Od rozmiaru opony zależy czy bieżnik posiada trzy lub cztery rowki. Na mokrej nawierzchni rowki obwodowe szybko zbierają całą wodę i skutecznie odprowadzają ją na boki opony. Specjalnie zaprojektowany, podwójnie wklęsły kształt rowków skutecznie zapobiega powstawaniu wirów wodnych, które mogłyby zakłócić jej szybkie odprowadzanie.